Вишиванка – символ української культури
- Дистанційне навчання
- 16 мая 2019 г.
- 1 мин. чтения

Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я — українець! І горджуся цим.
В нас обереги вишивають здавна.
Така традиція в народі прижилась.
Вона прадавня, вічна й дуже славна.
В культурі й до сьогодні збереглась.
Ані вікам, ні моді не здолати…
Вона в людському серці і в душі.
У ній любові, мрій, надій багато
І ти традиції забути не спіши.
Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Цього року учні нашого закладу також одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А на годинах спілкування дізнались, що вишиванка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергії.
Школярі ознайомились із символами орнаменту на Кіровоградщині. Такі візерунки були дуже реалістичні: якщо вишивали гроно винограду, то був присутній навіть блиск виноградин та тонесенькі вусики. Майстрині найчастіше використовували червоний та чорний кольори. На завершення години спілкування учні 2 класу прослухали пісні про вишиванку, а також побували модельєрами, створюючи власні зразки вишиванок.



З Днем Вишиванки – Україно! Під таким гаслом пройшов флешмоб. Вихованці закладу , вчителі, техперсонал та небайдужі жителі села приєдналися до заходу .

Comments